Dr.Emel ATİK (1.Basamak Sağlık Çalışanları için Psikodrama Grup Çalışmaları)

slide emel 

Bu çalışma, Sağlık Çalışanlarının pandemi döneminde yaşadıkları psiko-sosyal sorunları bir nebze olsun azaltmak ümidiyle hazırlanmıştır.
Psikodrama, etkinliği kanıtlanmış bir ‘grup psikoterapisi’ yöntemidir.
( internet araştırması yapmak isteyenler için: İstanbul Psikodrama Derneği/ www.psikodramatist.com adresi önerilir)

Bu kapsamda..

  • Yaklaşık 10-12 kişilik gruplar ile çalışılacaktır.
  • Çalışmalar zoom ile gerçekleştirilecektir.
  • Oturumlar yaklaşık 3 saat sürecek ve bir hafta arayla iki oturum yapılacaktır .
  • İstekli olan sağlık çalışanlarının Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ( Ya da dernek mail adresi…. adresinden yönetici ile iletişime geçmeleri gerekir.
Dr.Emel Atik

1987 yılında İ. Ü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Pratisyen Hekim olarak kamu sektöründe, uzun yıllar diyaliz hekimi olarak çalıştı. Kamudan emekli olduğu 2008 yılı sonrası özel sektörde, diyaliz hekimi ve iş yeri hekimi olarak çalıştıktan sonra iki yıl önce kendini emekli etti. 2002 yılında başladığı Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü’ndeki eğitimini 2010 yılında tamamladı. Halen İstanbul Psikodrama Derneği bünyesinde ‘Eğitmen Psikodramadist’ olarak çalışmalarını sürdürüyor. Son yıllarda Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji bölümünü bitirdi. Türk Tabi pleri Birliği, İstanbul Tabip Odası, İstanbul Psikodrama Derneği üyesidir ve bu kurumların çeşitli kurul ve komisyonlarında aktif olarak çalışmıştır. Organik ve psişik sağlık sorunlarının arka planında daima bir sosyolojik/politik sorunun var olduğunu düşünüyor. Bildiklerini, yapabildiklerini diğer insanlarla paylaşmaktan mutlu oluyor.

 

© 2019 İstanbul Psikodrama Derneği . Tüm Hakkı Saklıdır. Designed By SebComputer.