Çocuk Psikodraması

 

ÇOCUK PSİKODRAMASI

ÖZGEÇMİŞ

 Sümeyra ALTAN

 • Uludağ Üniversitesi'nde psikoloji lisans eğitimini tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi'nde gebelikte bağlanma konulu yüksek lisans tezini tamamlayarak "Gelişim Psikoloğu" unvanını almıştır. Prof. Dr. Cem Kaptanoğlu tarafından verilen Destekleyici Psikoterapi eğitimini tamamlamıştır.
 • Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü’nde 2015 yılında başladığı psikodrama eğitiminin tez aşamasındadır. 2019 yılından beri, Institute for Humanistic Therapy for Children InterPlay International (Çocuk Psikodraması) eğitimine devam etmektedir.
 • Psikodrama ve psikodinamik yönelimli psikoterapi teknikleri aracılığıyla çocuk ve ergenlere yönelik koruyucu ve önleyici ruh sağlığı çalışmaları yapmaktadır. Ayrıca psikanalitik yönelimli süpervizyon görüşmelerini sürdürmektedir.

 Zeynep Temiz Atalar

 • 1998-2002 yılları arasında Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi ve Çocuk Gelişimi bölümünü bitirdikten sonra yüksek lisansını 2002-2004 yılları arasında İstanbul Ticaret Üniversitesinde Uygulamalı Psikoloji alanında tamamladı.
 • 2018 yılında başladığı Doktora eğitimine Maltepe Üniversitesi Psikoloji (Opsiyon:Gelişim) bölümünde tez aşamasında devam etmektedir.
 • Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsünde Psikodrama-Grup Terapistliği Eğitimini “Bir Grup Anne ile Kadınlık Rollerinin Farkındalığı Amaçlı Psikodrama Çalışması” tezi ile tamamladı.
 • Institute for Humanistic Therapy for Children InterPlay International (Çocuk Psikodraması) eğitimine devam etmektedir.
 • Kurucusu olduğu Psikologia Danışmanlık’ta çocuklar ve aileleriyle çalışmaktadır.

 


Pınar Talaşoğlu Bahar

 • Maltepe Üniversitesi Felsefe ve Psikoloji bölümlerinden YÖK bursu ile mezun olduktan sonra Okan Üniversitesi Gelişim Odaklı Psikoloji ve Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji programlarını tamamlamıştır. Yüksek Lisans Erasmus programıyla Macaristan’da bulunan bir anaokulunda gözlemci olarak bulunmuştur. Özel eğitimde, kreşte ve danışmanlık merkezlerinde çalışmıştır. 2012 yılından beri bir vakıf üniversitesinin çocuk gelişimi ön lisans programında görev almak tadır. Aynı üniversitede felsefe ve atipik çocuklar üzerine ders vermiştir. Deneyimsel oyun terapisine, varoluşçu analize ve psikodinamik terapiye yönelik eğitimlerine devam etmektedir. Abdülkadir Özbek Enstitüsü’nden psikodrama eğitimi almıştır. 2019 yılından itibaren Uluslararası Çocuk Psikodraması eğitimine devam etmektedir.

Ece Ofluoğlu

 • 2009’da Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü bitiren Ece Ofluoğlu, üniversite yılları boyunca Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi’nde gönüllü eğitmenlik yaptı. Bu dönemde Compasito Çocuklar İçin İnsan Hakları Çalışma Kılavuzu’nun yaygınlaştırılma çalışmalarında da görev aldı.
 • Filiz Çetin’le başlayan oyun terapisi çalışmaları Reyhana Seedat ile Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimiyle devam etti. Uzman Psikolog Nilüfer Devecigil ve Dr. Byron Norton’dan Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimlerini aldı.
 • 2013-2018 arası Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitü’nde Psikodrama Grup Terapisi Eğitimi’ni tamamlamıştır ve tez aşamasındadır. 2019 yılından beri Milena Mutafchieva ve Stefan Flegelskampt ile çocuk psikodraması eğitimine devam etmektedir.
 • Çeşitli danışma merkezlerinde ve anaokullarında hizmet vermekte, Çocuklar İçin Felsefe (P4C) ve Psikodrama temelli atölye çalışmaları yapmaktadır.

 

 

© 2019 İstanbul Psikodrama Derneği . Tüm Hakkı Saklıdır. Designed By SebComputer.