Dr.Emel ATİK

DR. EMEL ATİK’İN ÖZGEÇMİŞİ

1964 İstanbul doğumlu olan Emel Atik, ilk-orta-lise öğrenimini burada tamamladıktan sonra 1981 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni kazanmıştır. 1987 yılında mezun olan Atik, Nevşehir ili Avanos ilçesinde mecburi hizmetini tamamladıktan sonra İstanbul Göztepe SSK hastanesine tayin edilmiştir. Bu hastanenin Nefroloji-Diyaliz-Transplantasyon ünitesinde, 1990-2008 yılları arası çalışmış ve emekli olmuştur. 2008 yılından bu yana, diyaliz, iş yeri hekimliği gibi değişik alanlarda yarı zamanlı olarak hekimlik yapmayı sürdürmektedir.

Psikodrama eğitimine 2002 yılında Zuhal Yerlikaya-Kemal Yerlikaya yönetiminde başlamış, iki yıl çalıştıktan sonra, Nuşin Sarımurat Baydemir- Beyhan Coşkun ile devam etmiştir. 2010 yılında, ‘’Diyaliz Hastaları ile Psikodrama Çalışması’’ adlı tezini tamamlayarak psikodrama yöneticisi olmaya hak kazanmıştır. Eğitimi süresince kendi eğitim grubu çalışmalarının yanı sıra, İstanbul Psikodrama günleri, Ankara Psikodrama günleri, Uluslararası Grup Psikoterapileri Kongresi ve İstanbul Psikodrama Derneği’nin düzenlediği pek çok etkinlikte hem düzenleme kurullarında yer almış, hem de katılımcı olarak yerli ve yabancı çeşitli psikodramatistler ile çalışmıştır. Ergen gruplarıyla, ilkokul çağı çocuk sahibi annelerle, üniversite hazırlık aşamasındaki gençlerle, mahalle derneği üyesi çocuk ve gençlerin yaşadıkları grup travmasında vb. olmak üzere gönüllü olarak psikodrama grupları yönetmiştir.

İstanbul Tabip Odası aktivisti ve pratisyen hekimlik komisyonu ile işyeri hekimliği komisyonu üyesidir. 2012- 2014 döneminde İstanbul Tabip Odası yönetim kurulu üyesi ve İstanbul Psikodrama Derneği yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Halen Pratisyen Hekimlik Derneği yönetim kurulu üyesidir. İstanbul Psikodrama Derneği üyeliği ise 2002 yılından itibaren sürmektedir.
 

© 2019 İstanbul Psikodrama Derneği . Tüm Hakkı Saklıdır. Designed By SebComputer.