Doç.Dr. Ejder Akgün YILDIRIM

1997 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Bakırköy Ruh sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2. Nevroz Biriminde asistanlık eğitimine başladı, Mart 2002’de Psikiyatri Uzmanı oldu. Haziran 2002’de aynı birime başasistan olarak atandı. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Fizyoloji doktora eğitimine başladı, 2004 yılında Fizyoloji Bilim Doktoru oldu. 1999 Büyük Marmara Depremi sonrası TTB Halıdere Sağlık Merkezi yöneticisi olarak çalıştı. 2000-2001 yıllarında ölüm oruçları süresince TTB cezaevleri gözlemcisi oldu. 2005 yılında Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği’nde Eğitmen Cinsel Terapist olarak kabul edildi. 2012 yılında psikiyatri doçenti oldu. Nevroz Biriminde anksiyete bozuklukları ve ruhsal travma terapileri, interpersonel terapiler, ortam tedavileri, cinsel terapiler ağırlıklı çalıştı. Türkiye Psikiyatri Derneği (TPD), Türk Nöropsikiyatri Derneği ve Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği gibi çeşitli meslek derneklerinin üyesi olup bilimsel grupları ve seçilmiş kurullarında görev yapmaktadır. TPD ve Avrupa Seksoloji Federasyonu Yeterlilik Belgesine sahibi, TPD Dinamik Destekleyi Psikoterapiler Eğiticisidir. Halen Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikoterapi Eğitim ve Tedavi Merkezi (Nevroz Birimi) koordinatörü olarak çalışmaktadır.

Grup terapileri eğitimine Doç.Dr. Ali Babaoğlu’nun yanıda1997 yılında başladı. 200 saat Foulkes tipi dinamik yönelimli grup terapisi süreci sonrası, yurt içi ve yurt dışı terapistlerden Balint Grupları, Klinik Gruplar, Jungien Psikodrama eğitimimleri aldı, koterapist ve terapist olarak hasta grupları yönetti.

Uberlingen-Abdürkadir Özbek Psikodrama Ensitüsünde 1997-2004 yıllarındaki Psikodrama eğitimini (terapistler: Doç.Dr. Ali Babaoğlu ve Prof.Dr. Arşaluys Kayır) tamamlayarak 2006 yılında Psikodrama Terapisti oldu. Bir süre Prof.Dr. Arşaluys Kayır’ın koterapisti olarak çalıştıktan sonra 2009 yılında Psikodrama Eğitmeni olarak kabul edildi. Psikoterapi eğitimi alan meslek gruplarında balint grupları, özellikli hasta grupları oturumları, sosyalfobide psikodrama üzerine deneysel model çalışmaları yaptı.

Halen Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü Eğiticiler Kurulu ve Etik Kurul üyesi, Travma Kurulu başkanıdır. Aynı enstitüde ileri aşamada bir eğitim grubunun yöneticisidir. Yaklaşık 2000 saat yöneticilik deneyimi olup kurumunda ve meslek derneklerinde grup psikoterapisi eğitimleri ile yaşantı grupları, üst düzey hasta grupları ve sosyal fobi grupları yönetmekte, akademik olarak sosyometri ve grup dinamikleri üzerine çalışmaktadır.
 

© 2019 İstanbul Psikodrama Derneği . Tüm Hakkı Saklıdır. Designed By SebComputer.