Uzm. Psk. Burak İsmanur

Uzm. Psk. Burak İsmanur
Klinik Psikolog/Psikoterapist

Lisans derecesini Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, yüksek lisans derecesini İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji programından almıştır.

Mesleki pratiğini Aura Psikoterapi Sanatla Tedavi ve Eğitim Merkezi’nde klinik psikolog-psikoterapist olarak sürdürmektedir. Otistikler Derneği 2017-19 dönemi yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir. Derneğin “Alternatif Gelişim Projesi” başlıklı çok yönlü psikososyal çalışmasında koordinatör olarak görev almaktadır

Psikodrama eğitimine 2001 yılında Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü’nde başlamış, “Kronik Şizofreni Hastalarında Psikodramayla Sosyal İşlevselliğin Arttırılması” başlıklı teziyle eğitimini tamamlamıştır. 2012 yılından bu yana Enstitü’de “psikodrama eğiticisi” olarak görev yapmaktadır.

Aura’nın yürüttüğü Sanatla Terapi ve Yaratıcılık Eğitim Programı’nın eğitmenlerinden biri olan İsmanur’un mesleki ilgi alanları; psikanaliz, psikanalitik psikoterapi, psikodrama/sosyodrama ve grup psikoterapileri, sanatın iyileştirici-koruyucu-önleyici ruh sağlığı çalışmalarında kullanılması, otizm ve psikotik bozukluklar, ruh sağlığında stigmatizasyon, ayrımcılık ve toplumsal bilinç olarak sıralanabilir.
 

© 2019 İstanbul Psikodrama Derneği . Tüm Hakkı Saklıdır. Designed By SebComputer.