Yrd. Doç. Dr. Nevin Eracar

Yrd. Doç. Dr. Nevin Eracar
Klinik Psikolog/Psikoterapist
Öğretim Üyesi

Lisans ve doktora derecelerini İstanbul Üniversitesi’nden almıştır

1979-1994 arasında Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesinde klinik psikolog olarak çalıştı.

1994-2001 yılları arasında T.C. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Eğitimde Psikolojik Hizmetler Bölümünde ve Özel Eğitim Bölümünde Yrd. Doç. ünvanıyla öğretim üyesi olarak çalıştı. Yüksek Lisans tezleri yönetti.
1984-1989 yıllarında Mimar Sinan Üniversitesi öğretmenlik formasyon programında gelişim psikolojisi, öğrenme psikolojisi, öğretim ilke ve yöntemleri dersleri,
2010 yılında İstanbul Arel Üniversitesi Yüksek Lisans Programında klinik psikoloji dersleri verdi.
1998 Yılında uluslararası Psikodrama terapisti ve 2001 yılında psikodrama eğitimcisi oldu.
Halen; Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapmakta, İstanbul Kültür Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünde öğretim görevlisi olarak psikodrama dersleri vermekte, Federation of Europian Psychodrama Training Organization’a bağlı Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü öğretim üyesi olarak psikodrama terapistleri ve yöneticilerinin yetiştirildiği grupları yönetmektedir.
1994 yılında otistiklerin topluma dahil olabilmeleri amaçlı projeleri hayata geçirdiği otistikler kulübünü, 1996 da Otistikler Derneği’ni kurmuştur. Kurucu başkanı ve yönetim kurulu üyesi olduğu Otistikler Derneği çatısı altında bugün halen devam eden çok yönlü proje ve programlarda gönüllü uzman, eğitimci, proje danışmanı ve süpervizör olarak çalışmaktadır. Türk Psikologlar Derneği, İstanbul Psikodrama Derneği, International Association For Group Psychotherapy (IAGP), International Psychoanalitic Association (IPA) bağlantılı İstanbul Psikanaliz Eğitim Araştırma ve Geliştirme Derneği üyesi, ve psikanalitik psikoterapisttir. Aynı zamanda sosyal girişimci ağı Ashoka’nın bir üyesidir. Çocuğunuz ve Siz, Öğrenmeyi Öğrenmek, Bir Otistikle Yaşamak, Biraz Yer Açar mısınız: Normaller İçin Kitap-Otizm, Sözden Öte: Sanatla Terapi ve Yaratıcılık kitaplarının yazarıdır.
Psikoterapi çalışmalarını ve Sanatla Terapi ve Yaratıcılık Eğitimlerini, kurucusu olduğu Aura Psikoterapi Sanatla Tedavi ve Eğitim Merkezi’nde sürdürmektedir.
 

© 2019 İstanbul Psikodrama Derneği . Tüm Hakkı Saklıdır. Designed By SebComputer.